| soricori a întrebat:

Am o catelusa shih-tzu de 7 luni si m-am gandit ca ar fi bine sa o tund chiar daca nu ma indur dar va ganditi ca la cat de blanoasa e o sa moara de cald vara. Insa nu ma pot hotari cum sa o tund stiti anumite tunsori? Voi cum v-ati tuns cainele ( daca l-ati tuns) Ce tunsori mi-ati recomanda? e de culoare spre un crem... astept pareri funda!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| ligiligi a răspuns:

E pacat sa ii tunzi blanita aia a ei :x tare faina.Dar daca vrei niste forme :)) de tuns nu tunde toata blanitza.http://tunsori-canine.blogspot.ro/2010/05/shih-tzu.html.Uite aici poti sa te inspiri.Succes la catelus!
:-*

| Hasz a răspuns:

Pai tundo scurt adica sai fie potrivita tunsoarea

| soricori explică (pentru unwestie):

Imi place mult tunsoarea si iti multumesc