| Cristinuș24 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am luat un bishon maltez de 4 luni si m-am gandit sa il tund putin pentru ca este cald. Am fost cu el ieri sa il tunda si cand m-am intors dupa el era tuns 1( am intrat in depresie) nu ma asteptam sa ii ia toata blanita=(..Acum nu stiu ce sa fac..In cat timp ii va creste inapoi?

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Stai liniștită că i va crește în 2-3 luni maxim.
Și plus de asta sunt foarte pretențioși, daca nu l tundei așa, trebuia să l pieptăni zilnic, fiindcă li se încurcă foarte rău blana. Și mai rău suferea. I-ai făcut un bine. Zilnic vad cățeluși tunși așa.

2 răspunsuri:
| wpAbby a răspuns:

La caini le creste balnita repede,eu l am tuns pe la sfarsitul lui aprilie,si acum trebuie sa il tund iar, in plus e ok cum l a tuns, nu o sa mai stai sa il perii toata ziua, uite te in poza mea de profil, c am asa arata cainele meu cand l am tuns.

| Uchia a răspuns:

Cred ca ii va creste blana intr-o luna sau doua sau chiar mai putin