| anonim_4396 a întrebat:

Am o fetita husky de 8 luni jumate. Cand intra in calduri? Variaza in functie de anotimp sau varsta? si care sunt semnele care arata ca ar fi intrat in calduri? Va rog sa raspundeti doar daca stiti exact cum e la husky pentru ca stau la casa si nu as vrea sa se imperecheze cu un caine de pe strada.Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Chrysk2 a răspuns:

Sa nu faci prostia sa o lasi sa se imperecheze decat de la 1.5-2 ani.
De ce?
Nu o sa se mai dezvolte cum trebuie,va ramane asa cum e acum,mai micuta happy,tine-o in lesa si nu o lasa sa iasa afara din curte, orice, numai sa nu faca "sex"hee hee
Succes

| Marius_5815 a răspuns:

Si eu am husky tot fetita. incep sa intre in calduri de la 6 luni dar nu e bine sa se imperecheze pana la 1 an jumate. eu zic so tii din scurt no lasa libera ca no mai vezi. sant foarte incapatanatzi:* bafta

| andra15 a răspuns:

Esti din bucuresti? ca am un husky siberian baiat daca vrei contacteaza-ma la id de mess SABAU_ANDRA3

| Allegria_8100 a răspuns:

Iti dai seama cand se tin baietii dupa ea...si inca ceva se umfla la spate se numeste vulva si se face rosie si umflata se observa si unele chiar mai lasa si un pic de sange...aici depinde de la catel la catel a si intre 6 si 11 luni.