| Ex_Al_1990 a întrebat:

Am o iepuroaica belgiana culoare ca iepurele de camp care trebuia sa fete de 9 zile am palpato si are niste nasturei ca sa fac oare va fata nusti ce sa fac sad sad va rog spunetimi.Multumes celor care ma vor sfatuii!

7 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Intreaba un veterinar:Ori intarzie fatarea, ori nu a ramas gestanta

| Aasdfghj a răspuns:

In loc sa pui intrebare aici, puteai sa fugi la veterinar.

| AtateaConditii a răspuns:

Si a mea de o lună are burta mare, simt si mameloanele dar nu stiu sigur ce are, azi s-a mai dezumflat, sunt confuză rău. Eu cred ca a nascut si din cauza ca nu a avut apa, si-a mancat odraslelesad. Ca sa stii cand e pe cale sa fete, ele isi rup blanita de pe el si fac un cuib cu 2-3 zile inainte sa fete.

| Ex_Al_1990 explică (pentru AtateaConditii):

Da dar asta nu a fatat nici acum am si o iepuroaica alba cu ochi rosii si a intarziat 2 zile trebuia sa fete de pe 15 si pe 17 sa smuls dimineata si la pranz a fatat 5 pui

| AtateaConditii a răspuns (pentru Ex_Al_1990):

A deci a fătat deja? Deci e totu ok pana la urma, nu?

| Ex_Al_1990 explică (pentru AtateaConditii):

Nu nu nu
Asta alba e alta care a fatat aia care am pus intrebarea despre ea nu a fatat nici acu

| AtateaConditii a răspuns (pentru Ex_Al_1990):

Aaa, eu am fost la veterinar ieri cu ea si a spus ca mai are putin si fată, a zis sa nu o mai stresez si ca poate intarzia sarcina daca e stresata. Deabea astept:X