| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am o intrebare: Stiti cu siguranta acel pistol de lipit la cald cu baghete de silicon. Eu m-am gandit sa imi creez decoratiuni de acvariu cu ajutorul acestui pistol. Este toxic sau afecteaza viata din acvariu?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Doar sa nu fie colorat sau mai stiu eu. Cel mai bine ar fi sa lasi siliconul 24 de ore sa se fixeze inainte sa pui din nou apa in acvariu sau acea decoratiune in acvariu. Exista alternative mai bune chiar si superglue, exista un lipici care se foloseste pentru tevile de pvc (care ar fi mai indicat pentru un acvariu sau chiar silicon simplu, nu din pistol.

http://www.myaquariumclub.com/hot-glue-gun-glue-for-aquariums-9332214.html