| Raluca02 a întrebat:

Am o mare problema..de 6 zile am luat o catelusa (caniche) de 4 zilr de la niste oameni care stau la tara... 2 zile a fost totul ok cu ea,se juca,a invatat multe fiindca e tare desteapta... Dar a treia ea nu s-a simtit prea bine,era bleaga nu a mancat, dar am iesit cu ea afara a facut treburile toate, dar a facut si diaree... Si dupa a inceput sa manancr cate putin devenise mai ok... ziua urmatoare insa si mai rau a inceput sa vomite era slabita si m-am decis sa o duc la veterinarul din oras, fiind si ocunostinta de familir si ia adminiatrat un antivomitiv si un antibiotic si a primit diagnosticul de parvoviroza.o boala fata...insa ieri dimineata a facut caca normal si mi-a dat impresia ca merge spre bine deoarece bea ceai cu glucoza si apa cu glucoza,fara sa vomite doar putin, nu tot ce a baut...a mancat si de pe degetul meu orez cam o lingurita inda asearasi azi dimineata a facut diaree cu sange si e slabita... Cu tratamentul continuam si azi mergem... Ce sa mai fac ce imi sugerati ..nu vreau sa o pierd.

2 răspunsuri:
| Raluca02 explică:

Am uitat sa mentionez ca nu are vaccinurile.iar eu nu am apucat sa ile fac ca a primit diagnosticul

| Raluca02 explică:

In varsta de 4 luni* (nu zile cum an scris) scuza-ti-mi si scrisul dar am trimis intrebarea de pe telefon si merge mai greu.