| Ady321 a întrebat:

Am o pereche de perusi cam de 1 an si femela nu a facut nici un ou. Nu ar trebui sa faca?

2 răspunsuri:
| ligiligi a răspuns:

Buna! nu mereu fac oua.Trebuie sa fie 2 iubiteihee hee. Daca nu sunt parteneri nu pot face oua.Doar unii.Eu am avut 2 perechi si nu mi-au facut oua. Daca vrei un pui de papagal du-te la magazin si iti cumperi.Succes!

| dany_7836 a răspuns:

Si eu am avut mai multe perechi ani buni dar nu am avut vreun ou
dar i-am avut in cusca si nu cred ca face femela oua ca cade jos prin gratarbig grin
daca mai vrei papagali te sfatuiesc sa meergi sa cumperi