| haldan a întrebat:

.am si eu o pereche de perusi,au casuta(cuib)da masculul nu o calca,ca sa faca oua, cei de facut?

5 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Https://sites.google.com/site/perusul/imperecherea

Site-ul asta iti raspunde la intrebari si daca nu e destul, mergi cu ei la veterinar

| MentalHolocaust a răspuns:

Eu zic sa te duci cu ei la medicul veterinar deoarece el poate sa iti ofere mai multe explicatii la intrebarile tale happy

| iontz a răspuns:

Nustio poate papagalul e sertil.

| xAyumi a răspuns:

Ti-as recomanda sa te duci la un veterinar. Dar de obicei anotimpul pasarilor de imperechere este primavara. Poti sa te mai uiti in cuib sa vezi daca sunt pene. De obicei cand femela vrea sa faca oua o mai gasesti cu pene in gura. Legat de imperechere ar trebui cam la 1 an jumatate. Depinde si cu obisnuinta lor in mediu. Daca inca se saruta, se curata si se hranesc e un semn bun ca se iubesc si ca probabil cat de curand masculul se va imperechea cu femela. Trebuie doar rabdare