| sica2 a întrebat:

Am o pereche de perusi si a facut un pui si trebuie sa mai iasa din oua. Dupa 2 zile m-am uitate in colivie si era mort.M-am intristat foarte tare si este al doilea perus care imi moare.Nu inteleg de ce pentru ca mama lui sta mereu in colivie langa el si celelalte oua care le cloceste, iar tatal mai vine din cand in cand si o hraneste si pleaca.Am inteles ca este posibil ca masculul sa il omoare pe pui.
Nu inteleg am nevoie de ajutor in privinta asta si nu stiu la cine sa apelez ca vreau sa se face si ei mari.

1 răspuns:
| Chinez_Alexandru_1991 a răspuns:

Masculul ar putea fi o problema. Dar si femela uneori. Imi pare rau. Incearca la un petshop