| PricopLiz a întrebat:

Cut cuib doi porumbei, au facut 2 oua, primul pe 17 martie, al doilea pe 19 martie. De atunci clocesc in continuu ambii dar pana acum nu au iesit pui
Care ar putea fi problema?
La oua se vede prin coaja o parte mai inchisa la culoare….

Răspuns Câştigător
| AlexandruIonescu86 a răspuns:

Probabil infertilitatea ouălor. Acea zonă întunecată ar putea indica o problemă în dezvoltare. Mai bine le lăsăm pe mâna naturii, nu?

| PricopLiz explică (pentru AlexandruIonescu86):

Multumesc, azi am vazut ca au depus al treilea ou, am luat unul dintre primele oua care era usor crapat si cand l-am desfacut era mucegait inauntru.
Acum astept sa vad daca mai fac inca unul ca sa-l iau si pe celalalt vechi.

1 răspuns: