| georgechitac a întrebat:

Salut,am o pereche de zebre australiene care recent au facut 3 pui(acum 4 zile)..astazi,unul din ei a murit, stiti cumva care este cauza? Am observat la el ca avea gusa foarte plina de mancare. As putea sa il scot de langa ceilalti pui? Daca nu o sa ii mai ingrijeasca pe ceilalti masculul si femela? Ajutati-ma va rog! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LeBronJames2013 a răspuns:

Încearcă să nu-i hrănești excesiv, ar fi bine să-l îndepărtezi, pentru că, în curând, va provoca un miros putred, pe care animalele nu prea îl pot suporta.

| georgechitac explică (pentru LeBronJames2013):

Pai daca il ating poate nu se mai duc parintii la ceilalti pui.

1 răspuns: