| manuelaaa a întrebat:

Am o pisica de 1 an si s-a imbolnavit foarte tare.Este motan si a crescut mereu impreuna cu fratele ei, dar brusc au slabit foarte tare amandoi, si de asemenea si motanul vecinului. Miauna tot timpul nu isi gasesc locul etc.
Vecinul a spus ca se sug una pe alta sau ceva de genul asta, si se opresc din crescut, si inceul cu incetul mor. A mai auzit cineva asa ceva? Eu nu dar totusi, si motanul meu este foarte lovit la picior, cu ce sa il pansez ca sa isi revina?
stiu ca ar trebui sa merg la vet, dar vreau sa aud sugestiile voastre, si va rog nu faceti misto de mine.

2-3 fundite

Răspuns Câştigător
| raluky4 a răspuns:

Cum sa facem misto de tine? e in joc viata unui sufletel mic.
Asigura-te ca mananca bine, ca are pofta de mancare. Da-i mult laptic(dar totusi nu exagera).
Cel mai bine ar fi sa o duci la veterinar, ca eu nu sunt veterinar si nu te pot ajuta mai mult. Ar fi mai bine si pentru pisoi.

4 răspunsuri:
| aleCsandrra a răspuns:

Pai a stii ca am trecut si eu prin asta sh motanul meu a muri dar la mine a fost alt ceva ca l-au otravitcryingcrying Iti dau o sugestie dar nu e asa de buna tongueoti sa te duci la farmacia veterinara si sa iei pastile nu mai stiu cum ce cheama ca la mine la motan nu sa facut efectul pentru ca era adult si pote la ai tai se face efectul ca la tine sunt pui.Baftakiss

| nuamnuvreau a răspuns:

Buna.Si motanul meu a avut ceva asemanator.Se batuse cu alta pisica si se ranise grav la un picior.Nu prea mai manca, nu mai statea pe acasa si slabise groaznic de mult. Daca il duci la veterinar o sa iti dea niste antibiotic pentru. labuta lui.Eu nu l-am mai dus pe al meu, ci pur si simplu i-am strecurat pastila prin mancare. Du-l la veterinar si spune-i si vecinului tau sa faca acelasi lucru. Poate fi vorba de ceva care se transmite din moment ce si fratele motanului si pisica vecinului au aceleasi simptome.Multa sanatate si succeshappy:X

| misskitty a răspuns:

Daca miauna s-ar putea sa fie in sezonul de imperechere.atunci slabesc si miauna urit, se bat intre ei. dar pentru picior, daca e mai grav trebuie sa intrebi la cabinet.

| VitaminA a răspuns:

Du-l la un veterinar si cere-i parerile lui. Te va ajuta mai mult.