| alinbadea a întrebat:

am un motan in varsta de 3-4 ani rasa pisica turceasca.el prinde si mananca porumbeii vecinului meu.iar vecinul meu vrea sa il omoare.acum sta inchis si nu as vrea sa stea inchis.
CE SA FAC? DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Hei. Vecinul tau in ce conditii tine porumbeii? Adica eu cred ca ar trebui sa aiba niste custi, sa fie curat acolo etc... etc... Adica, cum ajunge motanul tau acolo? Daca i-ar tine in conditiile care trebuie, motanul tau nu ar ajunge la porumbei. Daca nu are custi nu sunt porumbeii lui, sunt ai nimanui. Daca nu-i tine in conditii corespunzatoare e un motiv pentru a chema protectia animalelor.

| alinbadea explică (pentru AnonimKidd):

Are o cusca veche si gaurita si ii tine doar noaptea siatunci cu usa deschisa parca.mersi pentru raspuns!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa ai si tu mai multa grija de pisica... pana la urma porumbeii nu sunt devina cu nimic. Nici tie nu ti-a place asta nu? Ar trebui sa-i faci un spatiu special... oricum succes!

| alas a răspuns:

rolling on the floor,rolling on the floor,rolling on the floor cat de amuzant
infine sa trecem la subiect
fai un spatiu amenajat de exemplu fai un dormitor cu postere cu soareci si porumbei

| alinbadea explică (pentru alas):

Mersi pentru idee dar nu sta fara sa se urce in nucul meu inalt de vreo 14 metri.si este dintr -o rasa mai salbatica.l-am suparat odata cu numai stiu ce si mi-a facut mana praf cu ghearele si cu coltii! mersi pentru idee o sa incerc!

happy

| Lucky8 a răspuns:

Sa ii spui vecinului tau fara SUFLET ca ar trebui sa tina porumbeii in cusca ca daca nu o sa ii omoare nu doar pisoiul tau! Fa dreptate!