| Aleeeeeeee a întrebat:

Azi dimineata mi-a murit motanul crying de atunci plang in continu. Nu mai pot... am mai avut o pisica si anul trecut a murit [ accident de masina ] s-a bagat la motorul masinii si i-a rupt un picior si topta pielea din jurul piciorului era zdrobita [avea doar vreo 5-6 luni] crying. Astazi mi-a murit un alt pisoi crying. Avea doar cateva luni [ aproape un an ] dar, s-a imbolnavit si de 6 zile nu a mai mancat nimic si era foarte slabit, aproape ca mai mergea crying. Ce sa fac? l-am iubit mult crying si sunt foarte afectata de moartea lui.

16 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Sper sa te mai inveseleasca:

http://www.tpu.ro/......revin-era/

Ai grija de tine!

| Aleeeeeeee explică:

@anautza, nu am nevoie de o alta pisica mai am trei [ frati si mama lui ], nu mai vreau alte pisici straight face multumesc oricum

| Irinna a răspuns:

Dupa un timp va trece, ia-ti alt motan si mergi cu el in fiecare luna la un contro si asa va trai mai mult, fai vaccinele necesare.
Este greu cand te atasesi de un animal si mie mi-a murit papagalul si am plans sad. acum am altul la fel ca "raposatu`" si mi-a trecut putin de celalalt.

| Beibiii_7101 a răspuns:

Hei chiar imi pare rau de eisad. Am avut si eu mai de vreo 5 ani un hamster, era sa de micut ma atasasem fff mult de el. Intr-o seara m-am jucat cu el destul de mult, era cam jucaus, dimineata cand m-am trezit si m-am dus la el era mortcrying. apoi la cateva luni mi-am luat un caine pechinez, dar si asta mi-a murit, ca am vrut sa ies cu el la plimbare si il invatasem fara lesa da nu stiu ce l-a apucat atunci ca a sarit in fata masinilor si la calcat. Mai intai cu rotile din fata si apoi cu cele din spate. Cred ca daca il lovea doar cu cele din fata mai traia dar a murit in 10 minutecryingam plans cred ca doua luni in continu dupa el. Apoi la cateva luni mi-am luat din nou un caine tot pechinez. L-am tinut vreo 2 ani si ceva cred si i l-am dat tatalui mei (parintii mei sunt despartitibig grin) asa., si de atunci nu mai stiu nimic de catelus, a trecut cred ca un an. Dar acum am un motamel, sper ca de el sa am noroc. Pentru ca m-am atasat destul de mult:-

| T30D0RA a răspuns:

Imi pare atat de rau pentru tine! Nu stiu ce m-as face daca ar muri Gingirica mea. :O Nici nu vreau sa ma gandesc!

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei TeddyBearlove struck! Imi pare atat de rau ca ti-a murit.Si mie imi plac pisicilee multlove struck. E bine, sa stii ca el chiar daca nu mai e langa tine stie ca tu tot il iubesti si Dumnezeu vede cum il plangi.Ma bucur ca ai iubit asa de mult un animallove struck. Te rog eu frumos sa nu mai plangi pentru. fac el stie ca-l iubesti^^. Multa Bafta si te rog nu mai plange^^!

| nico98 a răspuns:

Si eu simt acelasi sentiment pe care il ai acum, si bunica mae a vut un motan care a murit, adica vreau sa spun ca an copilarit cu el, si acum in prezent am un motan de 7 luni, il consider ca pe copilul meu, daca ar murii as murii si eu pentru ca nu imi place sa pierd persoane pe care le iubesc prea mult... dar uite iti dau un sfat: sa iti iei un motan si sa il inveti sa doarma in casa intr-un loc unde sa fie numai al lui dar daca parintii nu te lasa sa il tii in casa, atunci poate sa stea intr-o magazie sau cladire de pe langa casa (dar daca aveti garaj sub nici o forma nu acolo), si sa il tii numai langa tine si sa il ingrijesti pentru va stii ca este iubit si asa nu ar pleca de langa tine nicoidata, si daca cumva se imbolnaveste ar fi foarte bine ca atunci cand il iei sa ii faci certificat de nastere si poti sa il duci la veterinar gratis. eu asa fac imi duc motanu cel putin odata la 6 luni. a si daca ai vecini mai rai sa le spui ca acela e motanul tau ca se poate intampla ceva foarte trist. Acum trebuie sa fii tare si sa treci pesta asta.
P. S Condolante sincere din tot sufletul meu.

Sper ca nu te-am plictisit si ca sfatul meu sa iti fie de ajutor.

| DanielutzaJD a răspuns:

Asta e nu ai ce sa faci, era doar un animal sad stiu ca nu te ajut spunandu-ti asta, dar incearca sa nu mai plangi, pentru ca nu e bine sa plangi atat de mult, si eu sunt o fire ft sensibila si plang pentru orice prostie, stiu cum e sa-ti pierzi un animal la care tineai mult sad, incearca sa iti opresti lacrimile cu propria vointa, daca nu reusesti, asta este, descarca-te, apoi spala-te cu apa rece pe fata sa iti revii, si odihneste-te un pic. gandeste-te la altceva, la cel mai frumos gand, nu te mai gandi la motan, stiu ca nu o sa poti dar incearca, mananca ceva ce iti place sa iti treaca supararea si bea apa sa iti treaca plansul, te rog sa nu mai fii suparata sadsadsad imi pare rau pentru tine, si sper sa iti revii repedesadsadsad:*:*:*

| SadBoyForever a răspuns:

Si mie azi mi-a murit porcusorul de guineea si sunt foarte trist crying il aveam din 2006 cum fac sa depasesc momentul oare, nu imi sugera sa imi iau altul ca nu il v-a putea inlocui sad nici-un alt porcusor nu il v-a putea inlocui pe porcusorul meu cum pot depasi momentul oare?

| ItzRivenGod a răspuns:

Te inteleg, azi mi-a murit si mie motanul, il aveam de 3-4 ani si imi era tare drag si tineam la el, de 4-5 zile era ranit la 2 picioare si singera de la unul incontinuu, timp de 3-4 zile a sangerat si a refuzat sa manance sau sa bea lapte sau apa,pana la urma i-am dat cu forta putina apa dar azi mieuna foarte tare si stiam ca o sa se stinga mai devreme sau mai tarziu indiferent daca ii dadeam cu forta sau nu sa manance,azi s-a bagat sub pat si din cand in cand ma mai uitam la el sa vad ce face si il atingeam usor sa vad daca are vreo reactie sau ceva,de obicei misca coada dar nu se uita la mine deloc,nici urechile nu le misca,timp de o ora am avut ceva treaba si cand am terminat m-am dus la el ca cand l-am atins am simtit o intepatura in mine,pur si simplu am simtit ca a murit, nici nu a trebuit sa ma uit bine la el, si acum mai am putin si plang de durere, nu o sa imi mai iau vreodata vreoun motan sau o pisica pentru ca stiu ca nu imi va vindeca durerea interioara si nu vreau sa mai trec prin asa ceva vreodata.
Eu iti zic sa astepti ceva timp si daca iti iei tot unu motan sa nu ii pui acelasi nume ca tot ce vei incerca de fapt e sa maschezi acea durere si crede-ma cand il vei pierde si pe acela clar iti vei aduce aminte si de celalalt deci nu iti recomand sa ii pui acelasi nume, vorba aia "altul ca acesta nu gasesti".

| zuzulik_1907 a răspuns:

Te pot ajuta eu oferinduti cu placere o pisicuta de 7 luni de zile foarte jucausa si alintata. Te intereseaza?happyhappy

| mariusdj21 a răspuns:

Imi pare rau pentru motanul tau stiu prin ce treci catelul meu cu care am trait din copilarie a patit ceva seara trecuta si nu a mai vrut nici sa manance nici sa se miste iar azi cand am venit de la scoala am aflat de la mama mea ca a plecat de acasa.Il caut disperat de cand am aflat dar nu pot sa il gasesc si pur si simplu nu pot trai fara el! il iubesc prea mult si chiar acum plang gandinduma la el.As da chiar si viata mea numai sa stiu ca este bine sanatos si in viata! dar trebuie sa fiii tare si sa crezi ca vei gasi un alt motan pe care sa il iubesti(eu nu pot face acest lucru pur si simplu nu pot)si sa speri ca amintirea motanelului tau pierdut va dainui in sufletul motanului nou! iti urez mult noroc si sa iti gasesti pacea sufleteasca dar trebuie sa fii tare in amintirea motanului tau iubit. Sper ca si eu sa pot face acelasi lucru dar dar eu inca sper ca catelusul meu sa fie in viata si sa il gasesc.As vrea sa le urez sincere condoleante celor care si-au pierdut un animal drag sau mai multe si sa le urez mult noroc in a trece peste acest sentiment
Unora o sa le fie greu iar pentru ai ajuta am sa va dau un sfat:Ar fi bine sa tineti un obiect(recomandat o poza)care sa va aduca aminte de prietenul vostru mic fiindca o sa va fie de ajutor in momente grele si sa fiti tari! sufletele prietenilor vostri anumale dainuie in sufletul vostru pe veci!

| RedBull_3599 a răspuns:

Si mie mi-a murit un iepure de casa maroniu [belgian ff frumos :X:X:X] si-a decedat dupa vreo 3 ani, am fost ff afectat, am si plans straight face. L-am considerat un prieten adevarat.De atunci am ''jurat'' ca nu voi mai avea un animal de casa, sau unul pe care sa-l iubesc.O sa-ti treaca supararea, greu dar trecehappy

| alexa_8720 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa incerci sa nu te mai gandesti la acel motan(si mie mi-a murit multi motani dar cu timpul am uitat). I-ati un alt motan si iubeste-l cum l-ai iubit sh pe celalalt. fundawinking

| mirunik390 a răspuns:

Stiu cum te simti, si eu plang luni inteci cand imi pai moare vreo pisica/caine. Dar, plangand nu il vei mai aduce inapoi. Eu spun sa te gandesti la ce-ti voi spune: gandeste-te ca esti intr-o zi a viitorului, dupa ce ti-a murit pisica care urmeaza sa tio cumperi, ai face ori si ce sa dai timpul inapi sa o mai vezi odata, apoi, gandeste-te iar la prezent, acea pisica nu ai cumparat-o inca, deci, ea nu e moarta, apoi pretuieste clipele in care vei fi impreuna cu ea, si, nu te mai gandi la trecut, ai fost deja acolo. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| vaya12333 a răspuns:

Motanul meu mai are de trait putin.e foarte greu...