| Casian14 a întrebat:

Am o pisica pe care o iubesc mult, o am de câțiva ani. Stau la casa cu ai mei, și ea stătea mare parte a timpului afara, dar intra și în casa destul de mult. Obișnuia sa fie plecata 2-3 zile, dar acum lipsește de aproape o săptămână, și ma îngrijorez. Mai sunt șanse sa se întoarcă. Sincer, îmi e teama sa nu o fi calcat-o o mașină, sau un câine.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sanse sunt sa se intoarca
nu putem sa iti spunem ca da se va intoarce sau nu, nu se va mai intoarce!
din pacate asa sunt pisicile avand stramosi salbatici si ele sunt hoinare

| TheGentleman a răspuns:

Pisicile, prin natura lor le place să exploreze, deci este foarte posibil să fi găsit un teritoriu nou.

În al doilea rând, ele intră în călduri de mai multe ori pe an, așa că probabil petrece în compania motanilor

| Casian14 explică (pentru TheGentleman):

E castrată, ce sa facă cu motanii

| ioana748 a răspuns:

Din pacate cu cat zilele trec cu atat sanse mai puține sa apara.
Poate daca pui afise.
Sa nu fi crezut cineva ca nu are stapan si sa o tina in vreun apartament.
Poate te uiti pe siteuri cu animale gasite
Doamne ajuta.

| Miruna333 a răspuns:

Daca vrei sa tii o pisica si daca o iubesti, tine-o in casa. Pisicile sunt animale de casa, de apartament. Depinde daca este motan sau pisica. Avea o vecina careia i s-a intors motanul si dupa o luna.

| Anonimea a răspuns:

Poate nu a pățit nimic.Ar trebuii(dacă se întoarce) să nu o mai lași să plece doar in curte sau să o scoți în lesă, nu să o lași sa umble.
Adică pe bune mie mi se pare mult să plece si 2 ore.
Ce face atât?
E cam vina ta, nu trebuie să o lași afara *2-3 zile*