| anonim_4396 a întrebat:

Salut, joia trecuta, motanul meu in varsta de 6 luni a fugit de acasa, el obisnuia sa fuga de acasa si sa vina seara pe acasa, noi stam la bloc si avem terasa comuna cu vecinii, e foarte mare, etajul 1 iar motanul meu mereu a vrut sa iasa afara, era nerabdator sa-i deschid sa iasa pe terasa sa exploreze si a mai fugit el de acasa dar dupa 2 zile s-a intors, problema este ca lipseste de o saptamana acum si nu s-a mai intors, m-am atasat prea mult de el si nu vreau sa-l pierd, ce as putea face? De cautat l-am cautat insa nici urma de el, de pus afisuri cu el nu prea are rost pentru ca am vazut o groaza de pisici prin cartier care sa semene cu el insa el are labutele negre iar astealalte nu si nu ar avea rost pentru ca vecinii nu cred ca si-ar da seama de chestia asta ca stau intr-un cartier cu multi batranei si nu prea are rost...Ce as putea face? Mi-e dor de el si nu as vrea sa-l pierd si pe el pentru ca am mai pierdut o pisica tot asa..Si sa nu-mi spuneti ca nu trebuia sa-l lasam afara ca nici nu-l observai cand ti se baga printre picioare ca sa fuga afara din bucatarie cand mergeam la fumat, vreun sfat cum as putea sa-l recuperez? Mi-e frica sa nu-l fi lovit vreo masina sau sa-l fi alergat ceva caini sau mai rau sa se fi luat cu ei la bataie ca el e mai viteaz de fel, orice sfat care m-ar putea ajuta sa-l recuperez este bine venit, nu stiu care ati fost in situatia mea insa care ati fost si ati tinut enorm de mult la pisica probabil stiti cum e sa fie liniste-n casa, el mereu mieuna, orice facea mieuna, era si plangacios, e asa liniste-n casa, efectiv mi-e dor de el.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Se poate foarte bine sa se intoarca; asa sunt pisicile, viteze si aventuroase; in afara de a spera ca e bine nu ai ce sa faci. Fa o excursie dupa el, e cam tanar, s-o fi dezorientat.

| Raducons a răspuns:

Daca era bland si statea sa il mangaie oricine, este posibil sa-l fi furat cineva. Pisicile mai frumoase sunt furate de obicei.Am avut si eu doua albe si erau blande si le-a furat pe amandoua.Am intalnit si eu situatia in care mai lipseau cateva zile dar nu trecea mai mult de 3 zile si veneau, o saptamana este cam mult si acum nu este perioada de imperechere la pisici.Stiu cum te simti dar o sa treci peste.

| patrik986 a răspuns:

Am si eu un motan, el pleaca timp de cateva zile dupa "gagici" si se intoarce cand a terminat laughing Desigur exista riscul sa il fi lovit masina sau sa il fure cineva, dar probabil nu a patit nimic deci doar asteapta.

| Andrewe a răspuns:

A plecat dupa mâțe, revine in cateva zile