Întrebare recomandată | Idkidkidk a întrebat:

Am o pisicuta care are 2 saptamani, as vrea sa stiu cand as putea sa-i fac prima baita? happy

Răspuns Câştigător
| pinkpityc a răspuns:

Poți cam pe la 2 luni dar cel mai bine ar fi 2 luni jumate, dar dacă chiar E foarte murdara sterge-o cu șervețele umede. Poți folosi speciale pentru animale sau normale, iar când ii faci baie sa ii cumperi șampon special de pisici ajuta la căderea blanitei

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pisicile nu prea au nevoie de baie... oricum nu cand au 2 saptamani

| Idkidkidk explică (pentru suntserios):

Este murdara la picioarele din spate, am incercat s-o sterg dar nu a mers. Doar partea aceea as vrea s-o curat.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai luat-o prea, ff devreme de la mama mata.

| Idkidkidk explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am gasit-o pe strada, am lasat-o o ora in acelasi loc si nu a revenit mama ei asa ca am luat-o acasa s-o cresc. Poate am gresit, dar acum se simte foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu avea cam 3-4 saptamani cand l-am spalat.

| KinderBeeeib a răspuns:

Niciodata

| 445hash231 a răspuns:

Pe la o luna.3 sapt. eu asa am facut