| Naspa6969 a întrebat:

Am o pisicuta pe nume Daisy si toata noaptea ea vrea sa se joace cu noi ne musca ne zgarie si mereu cand ne trezim sunt obosita, iar ea doarme laughing. Ce pot face ca sa nu se, mai joace cu noi seara? Dau fundita. happy

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Buna Daria! Pune-o pe Daisy in alta ccamera in care nu doarme nimeni si asa nu o sa mai deranjeze pe nimeni! fundita?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Din instinct pisicile sunt active noaptea, cand misuna si prada lor, soarecii! La tara sau cei care au pisici la casa, noaptea le lasa afara, unde este lumea lor! Cat sunt inca pui, instinctul este puternic, dar cu timpul de va obisnui cu modul vostru de viata si va dormi si noaptea, si... ziua! Iti spun din proprie experienta!

| Sin a răspuns:

Joaca-te cu ea seara inainte de culcare.Asa o obosesti si o sa doarma si ea.

Răspuns utilizator avertizat
| Zady a răspuns:

Iti sugerez sa te joci cu ea mai mult pe timpul zilei altfel ea isi va cosuma energia inainte de lasarea serei si va adormi la fix. sper sa te ajute

| cocosnucifera a răspuns:

Inchide-o in alta camera, eu am pisica, dar noaptea o las sa umble pe afara, i-am facut o usita si poate intra oricand, numai ca nu o lasam in dormitoare. big grin

| Ingerasull99 a răspuns:

Daca ai sti si lb. rom. ar fi si mai ok.