| 6Anonim9 a întrebat:

Mi-am cumparat in urma cu vreo 3 saptamani o catelusa teckel. Acum are 2 luni si o saptamana, aproximativ. Problema este ca lipsa familiei ii ofera impresia ca-i suntem frati, sau jucariile ei. Cand ajung acasa, vine si ma musca de picior, cand sa o mangai ma musca de mana, desigur, in joaca, dar are dintii ascutiti si zgarie cu ei, si sfasie si pantalonii, papucii de camera, iar cand ma pun in pat sau pe coltar, incearca sa se urce pe el, incepe sa-l muste si sa-l zgarie ca sa ajunga la mine ca sa ma joc cu ea. Se potoleste numai cand doarme sau e obosita. I-am cumparat doua jucarii de la petshop, una in forma de cerc si zimtata, facuta dintr-un fel de cauciuc, iar cealalta este tot dintr-un material gen cauciucul, cu sunet... Nu se prea joaca cu ele, deci tot eu sint tinta ei. Cum as putea s-o dezvat de obiceiul de a musca in joaca? Ce sa-i ofer ca sa se joace muscand altceva? Funda! big grin

1 răspuns:
| NoFeelings a răspuns:

Buna.Pai trebuie sa tipi la ea sau sa o atingi/bruschezi de ceafa.Ea crede ca esti un caine de al ei, de aceea se joaca atat de dur cu tine.