| Vaidos_Andrei_1990 a întrebat:

Am o poveste interesanta.Gugustiucul care a facut acum 19-20 zile un ou pe care l-a clocit vreo 17 zile. puiul deja incepuse sa sparga coaja iar dupa l-au parasit ambii parinti.cand mi-am dat eu seama ca l-au parasit trecuse vreo 2 zile reci si pline de ploaie.am luat puiul am decojit un pic coaja si puiul era in viata acum l-am pus la un incubator improvizat si daca traiaste multumesc lui Dumnezeu.dar problema e daca puiul o sa iasa din ou.cu ce sa-l hranesc?
Va rog spuneti-mi orice sfat.chiar vreau sa supravietuiasca.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, la farmaciile veterinare sunt diverse mâncăruri pentru pui de păsări. E ceva gen un praf pe care trebuie să îl amesteci cu apă și se face ca o pastă... cred că ar fi destul de bună happy.
Dar cel mai bine ar fi să întrebi un medic veterinar. El e expertul tongue