| Madalina_Oana_1973 a întrebat:

Am o prietena care vrea sa-si ia un caine mic pentru apartament. M-a rugat sa o ajut si din asta va intreb pe voi : Care sunt cainii potriviti pentru apartament? Ea nu are experienta cu cainii ( ar fi primul ei caine ) Ce ar fi mai potrivit sa-si ea : fata sau baiat,, ea vrea un caine de talie mica si care nu are blana lunga? (Nu prea ii place sa le ingriseasca blanita si nici nu prea are timp sa o perie sau sa o spele,,, dar un caine cu blana scurta i s-ar potrivi cel mai bine )

Răspuns Câştigător
| agentclanc21 a răspuns:

Ok. Am inteles. Atunci cel mai bun caine ar fi un Beagle. Este un caine de tale mica spre medie, foarte jucaus, blana lui este usor de ingrijit si are mirosul foarte dezvloltat.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Soricar sau mops.Baiat,mai bine.

| awspam a răspuns (pentru viotedy):

Da laughing soricari is jucausi, nu se mai satura, si foarte buni pentru incepatori

| agentclanc21 a răspuns:

Buna. Ar putea sa isi i-a un bichon sau un pechinez. Eu recomand un bichon mascul.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Madalina_Oana_1973 explică (pentru agentclanc21):

Ea vrea un catel cu blana scurta ca nu-i place sa ingrijeasca blanita lunga, oricum merci ca mi-ai raspuns.

| agentclanc21 a răspuns (pentru Madalina_Oana_1973):

Ok. Am inteles. Atunci cel mai bun caine ar fi un Beagle. Este un caine de tale mica spre medie, foarte jucaus, blana lui este usor de ingrijit si are mirosul foarte dezvloltat.