| Radu_Mircea_1980 a întrebat:

Am o problema ca câinele meu are 2 luni si nu pot sa il scot afara deoarece nu are toate vaccinele facute si din astea,ideea e ca mușca si roade tot ce prinde si nu stiu cum sa il fac sa nu mai roada sau macar sa se rezume la jucariile lui, va rog ajutati-ma, deja am schimbat 3 incarcatoare si 5 perechi de papuci(cainele e ciobanesc german), funda!

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Al meu ciobanesc german a smuls doua prizelaughing
Asa sunt ei cand sunt mici,, ticalosi, plangaciosi si extrem de obraznici..cu inaintarea in varsta o sa devina tot mai cuminte.
Trebuie cam non stop supravegheat..si sa te joci cu el muuuult..il lasi sa doarma sa pape si tot asa... poti sa faci si dresaj pentru el..il mai oboseste psihic si mai doarme dupa.
Tin sa te felicit pentru alegere si te avertizez ca ciobanescul o sa iti inlocuiasca umbralaughing
Eventual mai poti cere sfaturi pe grupurile de Facebook ciobanesc german...

1 răspuns:
| Mihai_Radulescu_1983 a răspuns:

Este normal ca un caine sa roada pana la varsta de un an pentru ca ii dau dintii. Trebuie sa il convingi ca nu este bine sa roada orice, sa spunem calurile electrice.

Poate te ajuta linkul urmator: https://www.toateanimalele.ro/articole/cum-sa-castigi-dragostea-unui-caine/