| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu ce se poate intampla daca scot cainele(rottweiler) afara daca nu are toate vaccinele facute, are doua lui si e fetita.

Răspuns Câştigător
| Titanos a răspuns:

Nu va pati nimic.Vaccinele îi dau doar un plus de protectie.Sunt atatia caini care stau pe afara fara vaccinuri.Chiar daca este un pui nu va pati nimic.In cel mai rau caz poate lua cativa purici dar find pui nu va atrage multi(doar nu sta lipiti de ceilalti caini sa sara purici). Chestia cu vaccinurile sunt o aiureala, e adevarat ca ofera un plus de imunitate dar nu il fereste de boli. Sper ca am fost de folos.

3 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Daca nu are toate vaccinurile facute poate sa ia tot felul de boli de la ceilalti caini maidanezi. Sper ca te.am ajutat

| claudytsza a răspuns (pentru AnnaAnnne):

Eu ma gandeam sa nu o las sa intre in contact cu alti canini.Cei din casa sunt satui de strans dupa ea, si as vrea sa o invat cat mai curand sa faca afara.

| AnnaAnnne a răspuns:

Am si eu caine (Golden Retriever) si cand era mica si nu avea toate vaccinurile facute mi.a spus veterinarul sa nu o scot afara. Acum treaba ta.