| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si stau la casa, cu o curte mare. De curand am gasit pe strada o frumusete de metis ( corcitura). Dupa cum arata are trasaturi de ciobanesc german si un snautzer, cred. Problema e ca la inceput a fost mai timid, iar acum e foarte rau.Am deparazitat-o, vaccinurile facute, etc. Are cam 3-4 luni si roade tot ce vede, mai mult pe mine. Ma ia de picior, mana, tot ce priende si asta ma deranjeaza. Stiu ca e normal pentru ca e pui, dar, uneori, cand incerc sa il opresc arantandu-i palma, impingandul, el maraie la mine, chiar latra. Nu l-am lovit deloc, m-am comportat foarte frumos cu el. Ma doare cand maraie la mine, ma musca( nu atat durerea fizica, cat cea sufleteasca! el, catelusul meu, pe care il iubesc, sa faca asa ceva cu mine. Astept cat mai multe pareri, sfaturi. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| amytzzu2000 a răspuns:

Sper ca o sa te ajute asta: http://www.eva.ro/......-5848.html

| Laaaaaaaaaw a răspuns:

Uita-te la Cesar si cainii, chiar te invara lucruri care o sa te ajute! :*
Sau poti sa ii cumperi o jucarie pe care sa o roada. Si tine-l si tu la respect, chiar daca doare, dar pana la urma tu esti stapanul nu el big hug.
Succes!

| Grigg_Katalin_1999 a răspuns (pentru Laaaaaaaaaw):

Daca imi dai si un site pe care pot vedea mai multe episoade din "Cezar si cainii", ti-as fi taree recunoscator.Merci :X

| Laaaaaaaaaw a răspuns (pentru Laaaaaaaaaw):

Invata* blushing