| lavydny a întrebat:

Am o problema catelusa mea este bolnava de cateva zile nu mai bea numa lapte...si are burtica umflata si o doare tot corpul nu ma lasa sa o ating...ce sa fac cu ea? ajutati-ma va rog mult

14 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Ce varsta are? s-a imperecheat vreodata?

| CristinutzaPisicuta1 a răspuns (pentru viotedy):

Doamne omule catei se imperechiaza?

| viotedy a răspuns (pentru CristinutzaPisicuta1):

Da ce fac cateii? si se scrie imperecheaza.

| viotedy a răspuns (pentru CristinutzaPisicuta1):

Si nu am intrebat degeaba ci pentru ca unele catele fac la o anumita varsta infectii la ovare.

| lavydny explică (pentru viotedy):

Da odata.si acum o tinuto mama inchisa ca eu nu am fost acasa.si dp ce s-a terminat perioda aia a ei 2zile a fost ok.si acum are burta umflata si o doare ft tare

| viotedy a răspuns (pentru lavydny):

Du-o la un doctor s-o vada.

| Alphabeat a răspuns:

Du-o urgent la veterinar! Incearca sa ii dai ceva usor de mancare.
Mult noroc si insanatosire grabnica (virgula) catelusei!

| CristinutzaPisicuta1 a răspuns (pentru Alphabeat):

Mai degraba are o boala stomacala du-te cu ea la veterinar ca poate a inghitit si un ac sau altceva sau a mancat o piatra chesti de pe afara.Este foarte evident dupa siptomele ei.Si despre dureri pe tot corpu poate fi o boala sau a cazut pe petris ascutit depinde de bla bla bla... Te rog imi dai funda?

| Alphabeat a răspuns (pentru CristinutzaPisicuta1):

Nu eu am postat. :/

| CoCoPitikA a răspuns:

Buna, eu iti propun sa o duci la medicul veterinar cat mai repede, pentru a nu se agrava, noi iti putem da pareri proaste, ce nu ajut pisicuta, si o pot imbolnavii mai tare. Si eu iubesc mult pisicutele:*:* Du-te la veterinarwinking

| ShakyBettySweet a răspuns (pentru CoCoPitikA):

Nu e pisicuta, este o catelusa laughing happy

| ShakyBettySweet a răspuns:

Orice ti'ar raspunde aici, o face pentru a te ajuta dar putini stiu exact ce problema are.Decat sa fii dusa in eroare, mergi cat mai repede cu ea la un medic! Poate fi gestanta, dar astfel nu ar fi normala o durere atat de mare si faptul ca bea numai lapte.Cumpara'i niste vitamine sub foarma de pastilute pentru catei.Ar putea avea nevoie si de niste vitamine prin injectii.Ai grija sa afli cat mai repede! Insanatosire grabnica catelusei sad happy

| CristinutzaPisicuta1 a răspuns:

A vomitat pana acum?

| cosmin2408 a răspuns:

Mai bine ai duce-o la veterinar!