| xShyne a întrebat:

Am o catelusa de un an si 4 luni de azi dimineata nu mai mananca nimic si pare bolnava am observat ca are lapte, posibil sa fie gestanta? Cand vreau sa ma apropi de ea maraie...nu cred ca este bolnava doar primavara trecuta a avut "jigarae" dar am tratato.Nu stiu daca e cazul sa chem veterinarul cand era bolnava nu a mancat timp de o saptamana...acum cateva zile era destul de grasuta acum am observat ca a slabit.

3 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

E posibil sa fi fatat, are nevoie de hrana si apa, dar posibil sai fie inca rau si sa faca mofturi, dar cu rabdare si daruire, se poate remedia situatia.Acordand-ui mai multa atentie, se poate observa daca are pui, mameloanele se vor vedea daca sunt supte. Daca nu este acesta motivul, atunci trebuie dusa la veterinar neaparat.Succes

| xShyne explică (pentru LIN2010):

Nu avea unde sa fete...dar am mai adus un catel acasa si cred ca din cauza asta se simte data la o parte. Oricum catelul cel nou l-am dus bunicilor mei.o sa o duc la veterinar peste cateva zile daca nu isi revine.

| XxDream a răspuns:

Ea are pui. E normal. Nu te
speria și mie mi s-a întâmplat.