| Lola200228 a întrebat:

Am o problema mare.
Am un Bichon de 1 an și câteva luni și încă nu am reușit sa îl învăț afara și deja cred ca e prea târziu! Nu am prea avut timp mai ales ca am avut școala sau am mers la munca si la fel si părinții mei.
Îl mai scot la plimbare dar nu face afara numai când îl bag înăuntru. Sau face unde e curat. Mai nou face in pat și trebuie sa schimb așternuturile de o grămada de ori, face unde simte ca e curat și îngrijit.
Ceva sfaturi? Dau funda

1 răspuns:
| Felys a răspuns:

Bataie,eu am doua cateluse si desi stiu foarte bine ca afara trebuie sa isi faca nevoile aveau momente cand faceau in pat special sa se razbune pe mine sau naiba stie.Initial le-am certat, le-am dus cu nasul unde facusera si incercam eu sa le dezvat de obiceiul prost dar parca faceau in ciuda mea asa ca si-au luat-o ca m-au apucat toti nervii. Dupa aia nu au mai facut,, s-au cumintit