| Cryss91 a întrebat:

Am primit o pisica siameza in urma cu cateva zile. Pana acum n-a avut nimic, s-a jucat, a alergat prin casa; dar de dimineata a inceput sa-i fie rau, sa vomite, si vomita o spuma alba. Ce trebuie sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Poate a inghitit par de pe blanita ei, cand s-a lins. Pisicile siameze, ca si pisica mea Angora turceasca, au parul mai lung si trebuiesc periate.Si pisica mea,mai varsa.
Daca vezi ca nu se linisteste, mergi la medic, deoarece animalele stiu din instict cum sa "ascunda"ca le este rau.
Exista o iarba pe afara, care se cheama iarba matei, ce contine valeriana.Este indicat pentru animale sa manance, facand bine digestiei.Se gaseste de cumparat si la magazine pentru animale.

5 răspunsuri:
| ajex a răspuns:

Dai sa bea lapte. a mancat ceva ce nu ia convenit

| ElenaSA a răspuns:

Mergi repede la un medic bun.Nu sta.Eu mi-am pierdut pisica vara asta.As da orice sa o aduc inapoi.Nu merge la un medic nepotrivit si nu te uita la bani.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să o vadă un medic veterinar!
Pa, pa.

| Cryss91 explică (pentru ajex):

I-am dat lapte de cum am vazut ca se simte rau, dar nu a vrut sa se uite la el. Pana la urma s-a linistit singurica; dar am avut emotii. Acum alearga prin camera ca si cum n-ar avea nimic. happy
Multumesc mult!

| Cryss91 explică (pentru pietrean):

Buna! Multumesc mult! Si-a revenit singurica. A dormit, a tremurat, dar a reusit sa manance putin laptic dupa cateva ore bune si de atunci e din ce in ce mai bine.