| Mihaela630 a întrebat:

Am primit un catel(metis Bichon havanez cu Bichon maltez zice cel care mi l-a dat). medicul veterinar zice ca se face de 7-8 kg.Acum are 5 luni si 4.7 kg.E normal sau e cam mult.

Răspuns Câştigător
| NoImage11 a răspuns:

E normal, din moment ce pentru caini (mai ales cei de talie mica) e perioada de crestere. Va mai creste in jur de 2-3 kg pana va deveni adult si se va opri din crescut.

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

E normal la ce varsta are, pana pe la 10 ani va creste pana pe la 10 kg.

| BIRDshow a răspuns:

Nu-ți fă griji, e normal! Și eu am un bichon havanez, care acum are 3 ani și 6-7 kg. După un timp se opresc din crescut și rămân așa toată viața?

| Mihaela630 explică (pentru BIRDshow):

Cum au parul cand sunt mici? Adica Al meu Il are de vo 3-4 cm si ondulat.cu timpul ii mai creste?

| BIRDshow a răspuns (pentru Mihaela630):

Sigur, cu timpul o să-i mai crească. Cât de repede le creste variază de la o rasă la alta. Când sunt micuți au mai mult puf decât blăniță; cel puțin așa e la bichoni. ☺