| FlyingSparkle a întrebat:

Am scris foarte multe cantece(majoritatea in engleza, doar 2 in romanatongue) si inca scriu pe baza sentimentelor pe care le am la acel moment sau pe baza unor intamplari. Dar insa nu am o voce destul de puternica ca sa le cant pe unele dintre ele. In engleza un cantec cantat de mine suna mult mai bine decat unul in romana, dar in ambele limbi cand dau de note inalte, vocea mi se subtiaza si devine ragusita, insa in rest e bine. Cand eram mica cantam destul de bine, dar fara exercitii cred ca s-a inrautatit un pic. Nu vreau sa devin ceva de genu super star si chestii din astea, dar voi ce spuneti de asta? big grin

3 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Găseşte tonalitatea în care suni bine, şi cântă în ea.
Nici eu n-am voce pentru sunete înalte, dar mi-am găsit o tonalitate în care sună bine chiar şi alea.

| FlyingSparkle explică:

Da, oricum cant in fiecare zi, ma trezesc cantand mai mereu prin casahee hee dar consider ca, cantecele mele, mai ales cele in engleza, sunt foarte originale. nu sunt ca cele pe care le intalnesti peste tot cu doar cateva versuri si un refren, multe dintre ele au peste 6-7 strofe, unele n-au refren, dar sa stiti ca masura e bunawinking

| Ayko a răspuns:

Eu ti-as spune ca in fiecare zi sa exersezi sa canti pentru a`ti obisnui vocea. Eu am 12 ani la 7 ani cantam ca o rata dar acum cu ajutorul doamei mele de muzica am invatat ca trebuie sa repet si sa incerc pana imi dispare raguseala big grin