| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa cant mai bine? Cum sa am o voce mai melodioasa? Cum pot face vocea aceea ragusita? Cum sa tin note lungi?

46 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Trebuie sa te antrenezi foarte mult. Daca vrei neaparat sa inveti sa canti ai putea sa te duci la un instructor sau ceva din orasul tau.ca acasa nu prea cred ca o sa reusestiwinking

| CatGirl a răspuns:

Daca faci multe repetitii cu un profesor de canto poate, poate o sa te descurci mai bine. Dar niciodata nu o sa poti canta bine, pentru ca acest har il primesti din nastere, de la Dumnezeu.

kratos
| kratos a răspuns:

Exersand si facand lectii de canto.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Vocalize, invata sa canti la un instrument, te va ajuta.

| deejayra a răspuns:

Daca te nasti pasare nu ai cum sa inoti ca pestele...

| deejayra a răspuns:

Dar ai putea sa zbori foarte bine...gaseste ceva la care sa te pricepi...nu toti se nasc cu darul de a avea o voce dulce

| Magic a răspuns:

Exerseaza...si iti trebuie si talen:*

| faranume a răspuns:

Fa vocalize...winking

Răspuns utilizator avertizat
| Ceva ciudat. a răspuns:

Pai eu mi-am format vocea cam in 2 ani ...am facut o ora pe saptamana de cor...la scoala...si acum ma descurc mult mai bine ca la inceput...
in oriec caz trebuie sa exersezi...
ar fi bine sa te duci la canto...acolo te poate indruma un profesionist si iti poate da lectii.:d

bye:*

| Psihoterapeutul a răspuns:

Aceste lucruri se invata la o scoala de muzica!

| Myuu a răspuns:

Daca Dumnezeu ti-a dat voce o ai daca nu, nu ai cum sa iti faci o alta voce mai melodioasa asa e dat de sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa bei oua de codobatura si de tarlifes.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai incearca sssssa bei apa cu piper sisare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa bei oua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea lapte cu ou crud amestecat bine si cu zahar dupa gust asa am facut sieu si am o voce superba cu drag andreea balan

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa cant mai bine? va rog sa imi spuneti eu am o trupa si nu cant bine

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in primul rand asta ma intreb si eu acum!? profesori mei de la canto au spus sa beau ou crud...stiu sa e scarbos dar te ajuta tare mult si am citit un comentariu ca trebuie sa il bei cu zahar si cu lapte dar nu e adevarat lactatele nu ajuta la corzile vocale crede-ma si eu incerc si sper sa mearga...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici un om fata de altul, nu este mai bun ce mai antrenat

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa repet, sa imi subtiez vocea, iar exercitiul este cheia voci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt liona truscot si fac parte din trupa niosa dar ca sa ai voce trebuie sa ati placa si trebuie sa canti tot timpu trebuie sa ancepi cu do, re, mi, fa, sol, la, si, do si tot timpu sa canti ca vei scapa de vocea ta ragusita ok

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai vocea nu ai cum sa ti-o schimbi sa o faci mai melodioasa... daca nu ai talent poti sa te lasi de pe acum de cantat Ca sa ti notele mai lungi fa flotari, iti ajuta plamani si sigur vei reusi, iar vocea aia ragusita o sa o descoperi uh in timp. nu o sa te poata invata nimeni sa faci asta happy sau daca chiar vrei bea 4 sucuri cu gheata sa vezi ce voce ragusita o sa ai laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat chestia cu apa si piper sare si am varsat tot mi-a venit sa vomit nu incercati va atentionez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea ou crud mananca miere si fa vocalize iar cum sa-ti faci vocea aia ragusita stiu ca iti trebuie ani de antrenament cauta-ti un profesor de canto si fa asta cu calm iar daca nu reusesti din prima mai incearcatongue:0

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa muncesti foarte mult adica un an doi de munca facand vocalize in fiecare zi si sa canti cantece...Si dupa aia vezi daca ai voce sau nu.Eu in 2 ani mi-am facut vocea super pentru ca am facut muzica de 2 ori pe saptamana.Si nu-i asculta pe iei ca sa bei nu stiu ce.Pentru ca asa ceva se bea ca sa iti menti vocea.
Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exerseaza...