| JinJinK a întrebat:

Am si eu o broscuta testoasa, pui. Am scos-o sa ma joc cu ea si a sarit de pe birou sad. De atunci sta in cochilie si nu prea se misca. De murit... deschide din cand in cand ochi si isi misca dar foarte putin picioarele. O tin sub o lampa si ii umezesc carapacea din 30 in 30 de minute. Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| klau95 a răspuns:

Asta pentru ca e f. speriata si nu va mai iesi ore insiri sau,cel putin doar cand ati simte prezenta o sa se bage iar, tu nu o vei vedea daca merge sau nu. Dar daca e testoasa de lac tine-o doar in apa si pune-i o insula neaparat, si apa nu trebuie sa fie rece si sa aiba cat de cat spatiu.

| JinJinK explică (pentru klau95):

Asa am facut, apa are in jur de 25 de grade celsiul si o tin sub o sursa de lumina si caldura permanent. Mersi!

5 răspunsuri:
| Johnny2010 a răspuns:

Posibil sa fi primit un traumatism cranian sau mai bine spus un soc din cauza loviturii, exista sansa sa isi revina cu timpul daca nu este ceva mai grav. Lasa-o un timp sa se linisteasca.

| JinJinK explică (pentru Johnny2010):

Multumesc

| JinJinK explică (pentru Johnny2010):

Dar a cazut pe spate

| JinJinK explică:

Multumesc! Dar cred ca e mai mult in stare de soc, pentru ca a cazut pe spate.