| EmiiLoveYou a întrebat:

Azi mi-am cuprata o testoasa de Florida. Este pui.
Vreau sa stiu mai multe lucruri,
- Are nevoie in permanenta de lumina (de lampa). Daca da este buna si lampa de birou?
- La cat timp se curata apa?
- La cat timp trebuie sa spal cu periuta carapacea broscutei?

1 răspuns:
| Mirela77 a răspuns:

Am avut un an o broscuta.Nu ia-m asigurat lumina si nu a avut nici o problema.Schimbam apa la 2 sau trei zile(apa fiarta si racita) ocazie cu care o curatam putin.A rezistat destul de bine zic.Din pacate a murit dar nu din aceste motive ci pentru ca fiul meu (avea cam 6 ani atunci) s-a jucat cu ea si cand s-a plictisit a lasat-o pe noptiera.Am cautat-o trei zile si am gasit-o sub masina de spalat.Probabil s-a dus instinctiv dupa apa.