| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o broscuta mica testoasa si de azi dimineata nu mai misca deloc, are carapacea moale si nu mai misca, am pus-o in apa dar degeaba, hiberneaza sau a murit? funda :* va rog ca o iubesc mult o am de 3 luni si mai am inca una dar aia e vioaie si ionoata si e perfect in regula dar celalra, mi-e frica pentru ea va rog sa ma ajutati :*

2 răspunsuri:
| Danyela24 a răspuns:

Pai nu cred ca testoasele hiberneaza asa ca incearca sa mergi cu ea la un veterinar dar inaine poti verifica daca apa a fost schimbata regulat si daca i-ai dat destula mancare.Verifica daca ochii se mai misca.

| stefioctavia a răspuns (pentru Danyela24):

Sa stii ca broastele hiberneaza