| cumdc a întrebat:

Am si eu o intrebare, am pus un anunt pe internet ca am niste catei de vanzare si am primit mesaj pe wapp de la un numar de Ucraina. Am vorbit cu acea persoana, i-am trimis poze si a zis ca imi face transfer de bani si ca vine o firma de livrat animale sa ii ia, oare e sigur, nu stiu ce sa fac mai departe?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îți face transfer de bani înainte de livrare, s-ar putea să fie serios.

| Hammurabi a răspuns:

De ce să nu fie sigur? Dacă primești banii și dai cățeii livratorului, e ok.
Sper că nu te temi că o să vină Putin să te întrebe ce ai livrat în Ukraina. laughing

| SharpEagle a răspuns:

Astepta sa vezi cum evolueaza lucrurile. S-ar putea sa vezi o evolutie a discutiei catre cereri de detalii care n-ar trebui sa fie necesare in tranzactie. Daca vezi asta, le spui Slava Rumunia si sanatate!
Posibil sa fie si varianta in care persoana cumpara si revinde, castiga din asa ceva (firma de "livrat", iar la tine e ridicare, probabil ca la altii e cu livrare).

| cumdc explică:

I.am dat ibanu si am primit un e.mail de paypal cu suma dar intai trebuie sa dau 270 lei prin monpay ca sa pot sa intru in posesia banilor