| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Imi doresc foarte mult un catel, si m-am gandit la un Beagle. Sunt greu de intretinut intr-un apartament? Necesita multa ingrijire? Lasa mult par? As dori niste raspunsuri mai mult de la cei care au un astfel de caine. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Doar1îngeR a răspuns:

Nu lasa par dar sunt foarte greu de intretinut in apartament.Pe langa faptul ca sunt hiperactivi si trebuie sa stai o gramada de timp cu el afara...te trezesti si cu jumatate de usa rontaita sau chestii de genul.
Ei sunt caini de vanatoare.Nu prea au ce cauta la apartament.

3 răspunsuri:
| Tiara81 a răspuns:

Parerea mea este ca Beagle.este un caine simpatic.si nu cred ca este atat de greu cu el.stai linistita ca si o prietena de-a mea il tine in bloc.si mai am si un vecin care zice ca nu ii cade parul si ca nu e asa de greu cu el in casa.trebuie doar sa fi atenta pe unde merge sa nu rontaie cabluri.(de fapt toti cainii rontaie). stai linistita ca poti sa il ti in casa. Sper ca te-am putut ajuta.mi-am dat si eu cu parerea.Se primeste si funda?

| roxyasd22 a răspuns:

Sunt foarte ok. Putin jucausi, dar daca stai mai mult de 7 ore la lucru nu e bine.

| danadiana a răspuns:

Orice cățel ai lua, trebuie să-i acorzi destul de multă atenție, cel puțin la început. Când e mic, de câteva luni, nu se poate controla, așa că se mai poate scăpa prin casă. Nu e vina lui, dar încet trebuie învățat să facă afară. Trebuie scos afară de câteva ori pe zi; ar fi bine să fie scos la ore fixe, așa se poate învăța și să stea singur. Despre păr, dacă este periat destul de des în perioadele de năpârlire nu sunt probleme mari. Sunt perii speciale pe care le gasești la petshopuri. Uite un site despre rasa aceasta, în română: http://beagle.ro/
Sper să ajute :)