| FlackJack a întrebat:

Am și eu problema cu câinele, de o luna are dureri in zona gâtului, nu-l poate ridica și uneori se vaită, am chemat veterinarul din prima zi când am văzut ca se simte rău și i-a dat vaccin dar a zis ca nu știe ce are, i-am dat 5-6 ori acest vaccin, apoi am chemat alt veterinar și a zis sa-i dam algocalmin timp de 5 zile, i-am dat dar tot așa e, dupa ce ii dam algocalmin își revine dar noaptea îl ia iar. Îmi poate spune cineva ce are? (Repet sta cu gâtul in jos, nu-l poate ridica, de bătut nu a fost bătut de nimeni, ne-am uitat nu are semne

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Dacă stă cu gâtul în jos nu înseamnă că îl doare, obligatoriu, gâtul. E posibl să aibă altă durere în corp și atunci el stă încordat, cu gâtul în jos, asta e poziția.

Câți ani are câinele?
Injecție pentru paraziți o primit?
Tratament pentru căpușe?
Mănâncă? Ce primește de obicei?
I-ai făcut baie?
Îl ți în casă? Afară?

Ar trebui examinat, pipăit și văzut UNDE e localizată durerea. Și atunci se poate presupune că ar fi X, Y, Z.

Cum naiba zice veterinarul că NU știe ce are? Imposibil!