| EusebiuG a întrebat:

Catelusa mea malinois nu mai poate sa mearga, are pierderi de echilibru si dureri la picioare. Am chemat veterinarul si a spus ca are lipsa de calciu apoi ia administrat calciu urmand sa ne spuna ca trebuia sa ii dam calciu in fiecare luna, pentru ca este in crestere. Catelusa tot nu-si revine si l-am chemat din nou si a spus ca asa se manifesta primele zile. Isi va reveni la normal, sau este posibil sa aiba alt ceva? Exista riscul sa ramana cu sechele?

4 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Se poate sa-si revina! dar totusi e bine sa mai ceri parerea si altui medic veterinar! iubeste-o mult si roaga-te pentru ea! iti doresc sa se faca bine cat mai repede!

| PiTbuLuL a răspuns:

Eu nu prea cred ca este lipsa de calciu pentru ca n-am auzit pana acu de asa ceva cainele va creste dar din cand in cand un os nu iar strica.Eu zic sa-ti duci catelusa la un alt veterinar.Asta e parerea mea mai bine o duci la un alt veterinar sa vezi.
Sper ca te-am putut ajuta cu cv!
Sanate la catelusa!
Sall Bafattaa!

| IuliaRoxana a răspuns:

Medicul stie cel mai bine. Daca veterinarul a spus ca asa se manifesta calciul asa ii

| Krisally a răspuns:

Ar trebui sa mergi cu el la un alt medic veterinar. Am intalnit destui care nu stiau ce tratamente sa dea si au distrus animalute nevinovate. Daca vrei eu pot sa-ti recomand un cabinet care nu stiu cum se cheama, dar eu acolo merg mereu. Se afla in Bucuresti, cartierul Aviatiei, pe strada Smaranda Braescu (cam pe la mijloc si pe stanga - strada e cu sens unic). Nu stiu cum se cheama cabinetul pentru ca e nou deschis, dar eu ii stiu pe cei doi medici de foarte multi ani. Sunt tata si fiu mari iubitori de animale si cu experienta. Sper sa te fi ajutat cu raspunsul meu happy