| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am trei perusi de aprox 1, 5 ani(o femela si 2 masculi). Din cate am inteles la varsta de 10-12 luni trebuie sa scoata oua. Ai mei nu au scos nimic.DE CE? Vreau sa stiu daca are legatura ca sunt frati. Cred ca si daca sunt frati tot ar trebui sa scoata oua dar nu ar fi fertile. Ce sa fac, de ce nu au scos oua, cand vor scoate oua? Dau funda celui mai bun raspuns.

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Nu sunt gaini, sa faca oua asa aiurea. Gainile au fosat selectate mii de ani ca sa faca oua nefecundate, unul dupa altul. Daca cosanguinizezi orice animal cresti, degenereaza. Daca vrei sa ai grija de pasari malformate, dai inainte.