| ElectricFrog a întrebat:

Am un bichon de 2 ani. De doua zile numai mananca nimic si e apatic. La veterinar i-a luat sange si acum astept raspuns. E ceva grav?

2 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Oare ar trebui?! raised eyebrows.Ai fost cu el afara? Dupa ce eveniment(plimbare; i-am facut baie etc.) ai observat ca nu mai mananca? Spre exemplu unei priete de-a mele i-a murit catelul deoarece a avut o infectie la burta care nu mai putea fi tratata.Numai medicul veterinar iti va spune ce este!

| amdr001 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar catelusa mea a murit dupa astfel de simptome, dar ea mai facuse si o operatie pentru puroi in uter si era ffff slabia, iar apoi am vz k o muscase o capusa... ai grija, te rog! sper ca si la catelul tau sa fie doar o simpla capusa, dupa simptomele descrise... capusa are un fel de "venin" nu stiu exact cum se cheama, dar se poate vindecahappy capusele sunt foarte agresive tocmai din luna aprilie :O si tocmai pana acum, totusi du-l la veterinar spune-i de chestia cu capusa, se poate orice oricum sa fie, nu stiu, sper sa fie bine! si te rog ai grija de cainele tau, nu vreau sa treaca si altii prin ce a trecut catelusa mea. daca vrei mai multe detalii si te intereseaza, trimite-mi o cerere de prietenie pe TPU, si iti trimit un mesaj privat, daca cumva te intereseaza de ce mai exact a murit, in ce fel si cat de chinuit poate sa fie un caine de 5 ani si ceva straight face ai grija, eu acum parca am sechele cand aud iar simptomele astea crying mai vorbim, sperwinking tot ce trebuie sa faci este sa il duci la un medic veterinar foarte bun!