| bettybetty a întrebat:

Salutare lume. Am o problemă cu cățelul meu, bichon de 3 ani. Cred că a luat o bacterie...nu manca, vomita orice și avea treaba mare plin de sânge. După ce am fost la veterinar a primit 2 injectii și niște prafuri de dat cu siringa.
După tratament de 5 zile, e din nou vioaie..problema e că încă nu mănâncă. Sta, îi chiorăie burtica dar se teme sa mănânce și nu știu ce să fac.
Cum o pot convinge să mănânce iar?

Răspuns Câştigător
| Ionicaestecher123 a răspuns:

Cel mai bine e sa o duci iar la veterinar și să îi zici că problema cu mâncarea tot persistă după tratament.
Nu poate nimeni sa îți zică ce să faci ca-să o faci să mănânce
Du-te cu ea la veterinar cât mai repede nu așteapta mai mult de 1-2 zile, poate sa fie foarte grav.
Și mai ales daca n-a mai macat de mult poate muri.
Și spune-i domnului veterinar să îți recomande ce sa dai de mâncare la cățeluș deoarece rasa asta sunt c-am pretențioși nu mănâncă orice mâncare.
Și ezita sa le dai oase deoare le pot perfora stomacul și strica dantura.
La fel și cu mâncare de oamenii nu o lasă să mănânce deoarece poate da facă o infecție la stomac și să nu mănânce.

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

Ii cumperi cea mai scumpa mancare de catei, care nu e uscata si nici tare in nici un fel, si ii dai cate putin

daca tot nu reusesti, atunci din nou la veterinar