| Maripapaia a întrebat:

Salut, am un fel de Bichon havanez, de aproximativ 2 luni și de vreo 2 zile nu prea mănânca și vomita o spuma alba și sânge (nu sunt sigura dacă sângele e din gura sau din fecale). Noi consideram ca este otravit deoarece am găsit un curte un șoarec mort. De fel el e foarte jucăuș, în schimb acum doar sta; se tine pe picioare dar nu prea se plimba. I-am băgat pe gat apa cu sare pentru a-l face sa vomite și apoi i-am dat doua albuse bătute cu o cana cu apa (amestecate) (asa am găsit pe net). La veterinar nu am cum sa îl duc deoarece am mai avut un cățel bolnav mai de mult, l-am dus la veterinar și când am ajuns acasă a murit și acum părinții mei nu vor sa mai cheltuie bani aiurea.
A mai fost cineva într-o situație asemănătoare? Ce mâncare ar trebui sa ii dau în momentul de față? De câte ori pe zi sa ii dau apa cu sare? Ceva sfaturi va rog.

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Verisorul meu a patit asa, a murit cainele, mergi de urgenta la medicul veterinar!