| 24religion a întrebat:

Bună! De trei zile pisica mea sta singura, nu manancă si vomita. Urmeaza sa o duc la veterinar dar de abia peste doua zile, are cineva idee ce ar putea avea? Mi-e frică sa nu i se intample ceva grav pana o duc la veterinar.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-o ACUM, urgent la veterinar ca peste 2 zile va fi moarta...

| anonimg a răspuns:

Dacă pisica nu este din lemn, piatră sau ceramică, atunci trebuie tratată de urgență.
Orice animal trebuie tratat ca un om, oricât de mult ar costa.

| 24religion explică (pentru anonimg):

Desigur, am întrebat un specialist daca trebuie sa o duc la urgențe si a zis ca nu, sunt dispus să dau toți banii din lume.

| Vântulalb a răspuns:

Deja de trei zile e bolnava si tu vrei sa mai astepti 2?
Cum zice @anonimg, daca nu e un bibelou, peste 2 zile va fi moarta. Sau poate asta si vrei?

| 24religion explică (pentru Vântulalb):

De ce aș vrea sa îmi moara pisica? Gândiți inainte oameni buni. Un specialist mi-a spus ca nu e atat de grav sa o duc la urgențe, adica probabil nu e atat de grav.

| Vântulalb a răspuns (pentru 24religion):

Pai daca "specialistul" (si nu veterinarul) ti-a spus ca nu e grav, de ce mai intrebi aici? Tu ai gandit inainte? Sau nu aveai cu cine sa te cerci in ziua aia?

| haileewatson a răspuns:

Exista si cabinete veterinare deschise pentru urgente! Cauta pe Google in orasul tau si suna repede! Doamne fereste.

| 24religion explică (pentru haileewatson):

Exista desigur, dar specialistul mi-a spus ca nu este asa grav si ca mai poate astepta

| nukeyly a răspuns:

Mai tine-o asa poate moare poate nu, mai intrebi pe TPU,
poti astepta 365 zlie ca test te costa mai nimic, dar la veterinar sigur ii gaseste pe repede baiul contracost, ca nimic nu-i gratis in lumea asta.
Ca paralela, era bancul cu tiganu care pe cand sa-si invete calu fara mancare a murit.
Si hai cu raspuns sa stim si noi ce-a fost. Nu uita de funda.

| 24religion explică (pentru nukeyly):

Aș da toti banii doar ca sa o vad bine. Mi s-a spus sa astept, un specialist mi-a zis asta.

| alex13763636 a răspuns:

Cred ca mai rezista 2 zile