| dariusel a întrebat:

am o pisicuta de vreo saptamana, pisicuta are 4-5 luni aproximativ poate chiar mai putin, problema e ca are diaree, si o are de o saptamana, am tot tinut-o fara sa merg la veterinar in speranta ca-i va trece, problema e ca de 2 zile face diaree cu sange, ea mananca bine, bea apa, se joaca, dar astea sunt momente, uneori nu are chef de nimic si doarme, ce credeti ca poate avea? E ceva grav? Un remediu? Specific ca miroase extrem, dar extrem de urat! Imi cer scuze daca nu am postat in categoria potrivita, astept raspunsuri cu ceva " remedii " pe care le stiti, ...acum nu pot merge cu ea la veterinar ca-i inchis ...pana maine mai e, si face din 15 in 15 minute chiar mai des uneori

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Trebuie dusa de urgenta la veterinar ( e o problema grava daca face diarie cu sange). Da-i orez fiert fara sare sa manance ( cu un pic de carnita de pui fiarta fara sare), Orezul ajuta stomacul. Dar du-o la un veterinar, nu e de gluma cu sanatatea si pisoiul sufera.

| Kriss96 a răspuns:

Trebuia sa o duci la veterinar mai devreme. Imediat cum ai luat-o trebuia sa o duci pentru un consult macar. Diareea poate fi si de la viermii intestinali, dar poate fi si ceva mai rau. Trebuie dusa la veterinar mai repede. Nu poti merge altundeva unde e deschis?

| vioricavio a răspuns:

Pai greseala ta e ca nu ai dos-o inca la veterinar. Poate are paraziti intestinali si de aceea face si cu sange. Daca nu e tratata poate muri, pentru ca acei viermisori i pot perfora ficatul sau stomacul, depinde unde i are.