| heiii a întrebat:

Am un bichon havanez. S'a nascut pe 31 octombrie 2010. deci are vreo 3 luni jumate si are 3 kg. cate kg e normal sa aiba la aceasta varsta? (specific ca este potrivita nici prea slaba nici prea grasa)

2 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna AAAAAA,
Greutatea catelului tau e foarte normala. Unii catei de aceasta rasa au la 3 luni si 2, 100 kg. In cateva luni va creste oricum putin in greutatea deci nu trebuie sa iti faci griji.
Pa, pa

| Ancutsa a răspuns:

Bună!
Si eu am un bichon havanez dar e nascut 1 noiembrie 2009.
Al meu la varsta asta, are 10 kg. Iar pentru catelusul tau, ti se pare ca e prea grasut sau slabut?
Greutatea perfecta pentru el este foarte buna.Mentine-l tot asa, sa nu ii dai foarte multa mancare.

Ai grija de tine si de el! :*