| DjKr3atyv3 a întrebat:

Am un Bichon Maltez. Are 2 luni. Nu stiu ce e bine sa ii dau de mancare straight face
Sau pot sa ii fac baie de la varsta asta?
Ajutor happy
Cine mai are Bichon sa dea add la id bulgar_george happy!
Cine imi raspunde primul are fundita happy

Răspuns Câştigător
| ExtraSakadat a răspuns:

Am avut si eu un catel. Dai lapte cu paine, sau ciorbita cu paine, bine inmuiata, si bucati mici, ca sa poatea sa le ingita. Poti sa-l scoti afara sa`si faca nevoile. Legat de baie nu stiu.
Bafta!

4 răspunsuri:
| Aurorah a răspuns:

Bichon maltese, oh da frumos caine din epoca faraonilor love struck Blana acestui caine necesita periaj si pieptanat zilnic si spalat regulat in legatura cu alimentatia patrupedului tau aici cazul este mai complicat deoarece din cate stiu eu bichonul nu mananca prea mult manaca doar de la o anumita varstra eu zic ca cel mai bine ar fi sa consultii un medic feterinar sa iti dea niste informatii pentru binele animalutului tau...
Bafta... te pup

| irinuca a răspuns:

Bichonul Maltez are nevoie de hrana pentru juniori precum Royal Canin, Hills, Acana. Cumpara-i mancare de calitate pentru ca blanita sa arate bine, sa fie lucioasa, sa se simta placut la mangaiat.
uite mai multe informatii despre Bichonul Maltez: http://www.animalutul.ro/......ltez/1099/

| Giovanna a răspuns:

Vad ca ai medaliat cel mai porst raspuns, sper ca nu-i dai asa ceva de mancare pentru ca daca faci asta vei avea probleme mari cu el, in primul rand cu dintii, te apuci sa ii speli pentru ca hrana indicata de Adda (sau cum o fi) nu ii curata dintii deloc, in comparatie cu hrana solida, maltezii sunt predispusi la paradontoza! Mai mult decat atat, ce vitamine si proteine ia el din mancarea aceea? mai risti sa faca ceva dermatite! Doaaaamne, nu te lega la cap! Nu am nici un interes pentru fundita pentru ca deja ai dat-o si ai dat-o prost sad dar ascult-o pe Irinuca, ea ti-a spus bine! Bobite royal canin mini junior sau belcando, de la acana s-ar putea sa iba probleme. Lapte? Cand vad asa ceva... poate are intoleranta la lactoza, daca vomita dupa el nu-i mai da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am si eu un bichon maltez de 10 saptamani, ii dau sa manince hrana solida royal canin starter, orez fiert cu carne de pui si legume fierte, morcov, supa de pui, iaurt cu proteine si cereale, paste taiate buc mici cu brinzica dulce, un pic de piure cu lapte, biscuiti cu brinza dulce si mananca de zor, hrana umeda ii dau pliculete de la pedigree cu pui si curcan, sper sa te ajute sfatul meu