| omulpaiangan a întrebat:

Am un bichon maltez si as vrea sa o castrez.
Castrarea inseamna sa nu mai aibe ciclu?
Cam cat costa?

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca e femela se numeste sterilizare si da, nu va mai intra in calduri. Castrat e pentru masculi. Costa intre 100-300lei,depinde de zona, oras, etc.

| Mihaela1964 a răspuns:

Mai gandeste-te; bishonul e un caine de talie mica,nu-ti va creea neplaceri cand va fi in calduri, de ce s-o operezi? Am o catelusa ca a ta, e batrana acum, n-a facut niciodata pui, dar nu e operata...

| Grigore666 a răspuns:

Sa nu faci asta cum ar fi ca cineva sa te castreze pe tine asa-i si la animale ce daca are ciclu?

| SimpluAndrei a răspuns:

Raspunsul tau aici...Ma retardatule castrarea inseamna scoaterea organelor genitale la mascul

| omulpaiangan explică (pentru SimpluAndrei):

Copile, daca nu stii de castrare la femela, stergeti contul de TPU si du-te impusca-te.

| SimpluAndrei a răspuns (pentru omulpaiangan):

Mai ciucea castrarea e la mascul si sterilizarea la femela

| TheLegend1997 a răspuns:

Http://www.animalutul.ro/......eluse/230/
citeste aici... si costa cam 100 lei. sau mai putin. cred ca depinde