| Anduandu123hgh a întrebat:

Am un Bichon malteze de 1 luna și 2 sapt i-am dat lapte și a făcut viermi azi a vomitat 2 îmi este frica sa nu moara puteți sa ma ajutați?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Viermii i-a luat din alta parte, nu de la lapte.
Lapte de vaca la caine nu se da, este de preferabil cel de capra.
Pentru deparazitarea catelului tau mergi de urgenta la veterinar si nu il trata dupa ureche.

| mihai69 a răspuns:

Mergi cu el la veterinar; viermii i-a luat de la mama lui, nu din lapte.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Mergi cu el la un medic veterinar; trebuie vaccinat contra paraziților, apoi primești și mai multe informații despre hrană, următoarele vaccinuri etc. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la o farmacie veterinara, explica-le problema si ei iti vor recomanda ceva adecvat pentru puiutul tau!
Multa sanatate tie si micutului tau prieten! happy

| gabriela19389 a răspuns:

Daca are viermi, mergi la veterinar, deparazitare interna si va fi ok!