| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Un bichon frise la o luna mananca lapte cu paine sau trebuie neaparat sa-i dau bobite.(nu am bichon dar imi voi lua, ma ajutati si pe mine la acesta intrebare va rog)Dau fundita la un raspuns bun.

Răspuns Câştigător
| Lavinialoveyou a răspuns:

In petshop-uri vei gasi laptic pentru caini, care ii va face bine. Este foarte usor de preparat si costa in jur de 30-40 de lei cutia, care insa ajunge pentru o luna-doua. De asemenea este indicat sa ii iei hranta uscata tip starter. Stiu sigur ca Royal Canin au starter pentru catei de la 3 saptamanai pana la 2 luni parca. Acest tip de hrana uscata costa in jur de 17-18 lei kg. Daca nu iti permiti, ii poti da piept de pui fiert, orez(exista si special pentru catei, il gasesti la Carrefour). In general mancare usor dierabila, usoara(nimic prajit). Sper ca ti-am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| laur_6869 a răspuns:

Poti sa ii dai orice mancare care o doreste. ai grija! nu ii da dulciuri ( snacsuri bomboane si alte dulciuri ) si nu ii da sa manance gras! se poate inbolnavii! cum ar fi cartofi prajiti carne rosie si alte feluri se panarame.ii poti da ciorba paine cu lapte, lapte, dar nu suc! nu are voie suc niciodata bichonul!

| MarySille a răspuns:

Trebuie sa ii dai bobite!tongue si eu am la fel la fel! si ii dau bobite si e asa de frumoos! Si bobitele ii fac blana stralucitoare si pufoasa!
sfatul meu e sa ii dai si bobite! din cate mi-a spus mama mea ca laptele cu painea poate sa faca viermisori la stomac si poate sa moara.sad..., nu e bine sa ii dai foarte mult lapte!

| ella_6713 a răspuns:

Si eu am bichon, dar bolognieze, eu i-am dat bobite si e sanatos si ff fericit
te sfatuiesc sa faci la fel ca despre lapte cu paine nj ce sa zic cam riscant pentru un caine cu atatea fite
fundita?:d