| Guran_Larisa_1993 a întrebat:

Am un bichon malteze de talie mica (toy). 6 saptamani(mascul) Ce ar trebui sa stiu despre el? Vreau sa il tratez cel mai bine!

2 răspunsuri:
| GabyT10 a răspuns:

In primul rand deparaziteaza-l intern si extern, mergi cu el la medic sa-i faca schema de vaccinare si dupa un consult medicul iti va spune tot ce trebuie sa stii despre el.Medicul iti va spune ce mancarica sa-i dai, ce recompense, absolut tot ce este mai bine pentru el.Fiecare catel este diferit,doar tu poti sa-ti dai seama ce trebuie facut ca sa-l tratazi bine. Faptul ca este mic, poti sa-l educi asa cum iti doresti, dar nu uita, tu esti stapan, el catel, nu-i permite sa faca orice doar pentru ca este mic si frumos happy.Sa-ti traiasca micul blanos. Sper sa-ti fie de folos raspunsul meu.